Thermo drewno

Biorąc pod uwagę zmieniający się klimat i rosnące wymagania inwestorów, na rynku pojawiło się thermo drewno. Mówiąc najprościej, jest to drewno modyfikowane termicznie. Prace nad nim trwają już ponad dwadzieścia lat, a jej efekty widać w produktach, które są dostępne również i tu.

Filtrowanie

Wyświetlanie wszystkich wyników: 9

Cechy i wykorzystanie thermo drewna

Dzięki obróbce cieplnej zmieniają się właściwości fizykochemiczne drewna, przez co staje się ono odporne na działanie wilgoci. Oznacza to, że nie będzie ani pęcznieć, ani zmieniać swojej wielkości w inny sposób, nawet gdy zostanie zanurzone w wodzie. To sprawia, że thermo drewno ze Skandynawii nie jest wrażliwe na grzyby i pleśń.

Ze względu na swoją stabilność i niespotykaną wytrzymałość na warunki atmosferyczne, jest to materiał idealny do stworzenia tarasu, czy też podłóg w altanie i obrzeży nad basenem ogrodowym. Doskonale sprawdzi się też w łazienkach, czy też saunach. Inną interesującą kwestią jest też jego czyszczenie, ponieważ ze względu na swoje właściwości nie przyjmuje też brudu tak, jak tradycyjne drewno. Można więc skorzystać i zaoszczędzić na środkach czyszczących.

Import i sprzedaż drewna - ScandiWood drewno ze Skandynawii

Import i sprzedaż drewna

Drewno ze Skandynawii

Jeżeli jesteś zainteresowany solidnym drewnem, które pozwoli Ci na stworzenie wytrzymałej konstrukcji, dobrze trafiłeś.

Masz dodatkowe pytania? Zadzwoń do nas